Kalendarium

Wtorek, 2020-09-22

Imieniny: Maury, Milany

Statystyki

  • Odwiedziny: 247443
  • Do końca roku: 100 dni
  • Do wakacji: 276 dni
Jesteś tutaj: Start / Świat ucznia

Świat ucznia

Artykuły

Uwaga Konkurs programistyczny z nagrodami

2020-09-18

„My biggest dream” - wyniki konkursu

2020-06-20

Międzynarodowy Kangur Matematyczny 2020

2020-05-19
Powiększ zdjęcie
Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie!

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Międzynarodowy Kangur Matematyczny 2020 zostanie przeprowadzony drogą internetową (w godzinach popołudniowych) za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

Proszę o dokładne zapoznanie się z Instrukcją  dla uczestnika, która  znajduje się  na stronie https://www.kangur-mat.pl/

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Kangur Matematyczny 2020

Informacja od Pedagoga szkolnego

2020-03-17
W związku z zaistniałą sytuacją zapraszam do kontaktu mailowego Wszystkich zainteresowanych Uczniów, Rodziców, Nauczycieli pod adresem pedagog.agnieszka.kulis@gmail.com Jeśli czujecie niepokój, strach, zdenerwowanie i nie potraficie sobie poradzić w zaistniałej sytuacji zagrożeniem epidemicznym lub po prostu macie ochotę na rozmowę -  proszę napiszcie. W miarę możliwości postaram się odpowiedzieć na Wasze zapotrzebowanie poprzez zapewnienie kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem innych komunikatorów.
Pozdrawiam serdecznie
pedagog szkolny Agnieszka Kuliś
Czytaj więcej o: Informacja od Pedagoga szkolnego

Prosimy o zapoznanie się z treścią plataktu dotyczącego KORONAWIRUSA

2020-03-11
Powiększ zdjęcie

14 marca to Dzień Liczby „π".

2020-03-11
Powiększ zdjęcie

Każdy z nas słyszał o liczbie π. Na lekcjach matematyki nie dało się bez niej wykonać wielu obliczeń, w tym obliczyć pole powierzchni koła czy objętości kuli. Matematycy i uczeni głowili się nad nią przez tysiące lat.

Czytaj więcej o: 14 marca to Dzień Liczby „π".

Konkurs międzyszkolny pt. „Symbole krajów anglo- i niemieckojęzycznych w 3D"

2020-03-10
Powiększ zdjęcie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie międzyszkolnym pt. „Symbole krajów anglo- i niemieckojęzycznych w 3D" Szczegółowe informacje u nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego.

Czytaj więcej o: Konkurs międzyszkolny pt. „Symbole krajów anglo- i niemieckojęzycznych w 3D"

Wyniki konkursu „Mowa jest piękna”

2020-03-03

W XII Szkolnym konkursie znajomości słownictwa, podstawowych zasad stylistyki, gramatyki i frazeologii „Mowa jest piękna”, który odbył się 27 lutego 2020 roku, wzięło udział 18 uczniów z klas VI, VII i VIII.

Czytaj więcej o: Wyniki konkursu „Mowa jest piękna”

Z książką… w dorosły świat – moja przyszłość, moje wybory życiowe

2020-03-03
Powiększ zdjęcie

25 lutego klasa VIII a uczestniczyła w zajęciach biblioterapeutycznych z elementami doradztwa zawodowego w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Częstochowie.

Zajęcia prowadzone metodą warsztatową miały na celu rozbudzenie myślenia o swojej przyszłości zawodowej, a szczególnie zwrócenie uwagi uczniów na trafne podejmowanie decyzji edukacyjno - zawodowych oraz aktywne poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: kim jestem i kim chcę być?

Czytaj więcej o: Z książką… w dorosły świat – moja przyszłość, moje wybory życiowe

W bieżącym roku nasza szkoła już drugi raz realizowała projekt językowy „Intensive English Project” z angielską szkołą „Speak.Up School of English”.

2020-02-26
Powiększ zdjęcie

Od 17 lutego do 20 lutego nauczyciele z Wielkiej Brytanii prowadzili z naszymi uczniami zajęcia w języku angielskim. Głównym pomysłodawcą i wykonawcą projektu był pan Sławek Bejm, absolwent naszej szkoły, nauczyciel i właściciel szkół językowych w Wielkiej Brytanii. Za organizację projektu w naszej szkole odpowiedzialne były panie: Patrycja Grabarczyk –Wąsińska i Justyna Węglowska.

Czytaj więcej o: W bieżącym roku nasza szkoła już drugi raz realizowała projekt językowy „Intensive English Project” z angielską szkołą „Speak.Up School of English”.