Kalendarium

Sobota, 2018-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Statystyki

  • Odwiedziny: 56014
  • Do końca roku: 72 dni
  • Do wakacji: b.d.
Jesteś tutaj: Start / Świat ucznia

Świat ucznia

Artykuły

Kampania Białych Serc

2018-10-19
Powiększ zdjęcie

Kampania Białych Serc jest Europejskim Solidarnym Protestem Przeciwko Narkotykom i Przemocy,  w tym roku pod hasłem "100% dla życia" trwa od 12 - 20 października 2018 r.
W tym roku XIV Kampania Białych Serc dotyka ważnego problemu jakim jest uzależnienie od napojów energetycznych oraz mieszanie ich z alkoholem co często kończy się tragicznie.W naszej szkole obchodziliśmy Kampanię Białych Serc w dniu 15 października. Z tej okazji wszyscy nauczyciele i uczniowie nosili białe papierowe serduszka wykonane przez wolontariuszy naszego Szkoła Koła Wolontariatu, wysłuchaliśmy informacji o tym czym jest Kampania realizowana w naszym kraju od 14 lat oraz o szkodliwym i uzależniającym działaniu napojów energetycznych. Na koniec wzięliśmy udział w marszu po okolicy w którym zaprotestowaliśmy przeciwko narkotykom, przemocy i spożywaniu napojów energetycznych.

Czytaj więcej o: Kampania Białych Serc

Światowy Dzień Turystyki 2018

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

Ci, którzy kochają wędrówki dalekie i te bliskie, kochają turystykę.

To właśnie oni byli wyróżnieni przez Prezydenta Miasta Częstochowa Pana Krzysztofa Matyjaszczyka z okazji Światowego Dnia Turystyki.

Wśród wyróżnionych i nagrodzonych była również opiekunka SKKT „STOKROTKA” działającego w naszej szkole, pani Agata Niemiec.

 Gratulujemy !!!!!   

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Turystyki 2018

Odkryj w sobie talent!

2018-10-13

Rozpoczynamy rekrutację do projektu "Odkryj w sobie talent!". Nabór będzie trwać 12.10.2018 r. do 29.10.2018 r.

Zapraszamy do zapoznania sie ze szczegółami dostępnymi w dokumentach do pobrania.

 

Czytaj więcej o: Odkryj w sobie talent!

28 września - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2018-10-08
Powiększ zdjęcie

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny.

Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie naszej szkoły też aktywnie włączyli się w obchody tego dnia.

Już w czwartek 27 września uczennice i uczniowie klasy 5a i 3a oddziału gimnazjalnego sprawdzali gotowość znajomości tabliczki mnożenia, a poprawną odpowiedź nagradzali cukierkiem oraz rozwieszali plakaty promujące Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

 

Czytaj więcej o: 28 września - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

XXV Jubileuszowy Rajd Oddziałowy „Powitanie Szkoły”

2018-09-30
Powiększ zdjęcie

W pierwszą sobotę nowego roku szkolnego od 25 lat Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze „STOKROTKA” działające przy Szkole Podstawowej nr 11 w Częstochowie razem z Regionalnym Oddziałem PTTK w Częstochowie współorganizuje Rajd Oddziałowy „Powitanie Szkoły”.

Czytaj więcej o: XXV Jubileuszowy Rajd Oddziałowy „Powitanie Szkoły”

Zakończenie roku szkolnego

2018-06-24
Powiększ zdjęcie

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny! Cieszy nas bardzo, że tak wielu uczniów otrzymało nagrody i wyróżnienia. Szczególnie gratulujemy uczniom klasy 6a, ponieważ otrzymali statuetkę Klasy na Medal oraz Gai Czech, która zapracowała na tytuł Uczennicy na Medal! Wszystkim Dzieciom życzymy szczęśliwych, udanych i bezpiecznych wakacji! Dużo słońca dla Wszystkich i do zobaczenia we wrześniu!

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego

Pożegnanie klas III

2018-07-07
Powiększ zdjęcie

Przyszliśmy dziś pożegnać naszą szkołę i wszystkich tych, którzy zabiegali o to,

by wyrośli z nas ludzie mądrzy, odpowiedzialni,

umiejący ofiarować swoje serce innym”

 

Znowu nadszedł dzień pożegnania...kolejny rocznik uczniów klas trzecich wyfrunął spod naszych opiekuńczych skrzydeł w świat…Nasze ostatnie spotkanie było wzruszające i ciepłe. Nie można ukryć, że czas wspólnie spędzony w szkole owocuje przyjaźnią uczniów oraz nauczycieli.

                       

To dlatego my wychowawcy klas trzecich mottem tegorocznego, ostatniego spotkania uczyniliśmy słowa Kubusia Puchatka: „Jeśli przyjdzie taki dzień, że nie będziemy mogli być razem zatrzymaj mnie w swoim sercu zostanę tam na zawsze”

 

”Nie wierzyłam, stojąc nad brzegiem rzeki, która była szeroka i rwista (…), że przejdę ten most (...)-wyznała w imieniu uczniów Natalia Rychter słowami poety.

„Spędziliśmy razem trzy lata. Tu przeżywaliśmy radość sukcesów i gorycz porażek”-mówił Patryk Popczyk

„Prosimy o wybaczenie naszej hardości(…), jesteśmy wdzięczni tym, którzy wymagając rozumieli, że uczeń miewa dobre i złe dni, szanujemy tych, którzy wiedzę naukową łączyli z mądrością życiową…, podziwiamy tych, którzy literę prawa łączyli z literą serca...”-powiedziała Zuzia Pająk.

 

Były kwiaty dla nauczycieli, ciepłe słowa uczniów klas drugich gimnazjum do odchodzących Trzecioklasistów i serdeczne upominki dla nich.

 

Najlepsi uczniowie odebrali z rąk pani dyrektor-Marii Świniarskiej nagrody za swoje sukcesy, zaś rodzice otrzymali listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie swoich dzieci.

 

W tym roku jak zawsze wyłoniliśmy ucznia, któremu przypadł zaszczytny tytuł Najlepszego Absolwenta Gimnazjum nr 11.

Tym razem został nim uczeń klasy 3a Maciej Czech. Gratulujemy:)

 

Jeszcze tylko kilka prawd do zachowania na całe życie od Trzecioklasistów:

„Chciałbyś zrobić coś wspaniałego, a inni źle oceniają twoje intencje.

Nieważne: I tak rób to.”

„Dobro, które czynisz jutro jest zapomniane. Nieważne: Czyń tak dalej.

„Pomagasz ludziom, a oni tego nie zauważają. Nieważne: Pomagaj im nadal”

 

Wreszcie najbardziej wzruszający moment naszego spotkania- wychowawcy klas trzecich  ostatni raz otworzyli dzienniki lekcyjne i wyczytali nazwiska swoich uczniów.

Każdy z nich otrzymał przygotowaną wcześniej żaglówkę z ukrytym w jej wnętrzu cytatem-myślą i… przestał być uczniem Gimnazjum nr 11 w Częstochowie.

 

Wszystkim naszym tegorocznym absolwentom życzymy spełnienia marzeń, wielu przyjaciół i satysfakcji w życiu.

„Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się przytrafiło.

 

Bogumiła Kułakowska, Małgorzata Komorowska

Czytaj więcej o: Pożegnanie klas III

12 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Projektu

2018-07-06
Powiększ zdjęcie

W tym dniu uczniowie klas drugich oddziałów gimnazjalnych zaprezentowali efekt swojej pracy nad realizacją projektów edukacyjnych . W tym roku szkolnym były to trzy projekty:

Walory przyrodniczo- turystyczne Polski, którego opiekunem był pan Artur Matuszewski. W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy 2b.

We’d like to discover your school! Do you want to see ours?, którego opiekunem była pani Bogumiła Kułakowska.

Był to projekt eTwinning realizowany we współpracy ze szkołami partnerskimi we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Albanii, Turcji i Rumunii. Do jego realizacji przystąpiła grupa uczniów z klasy 2aG w składzie: Agata Suliga, Karolina Stefanek, Emilia Zych, Jakub Bąk, Jakub Gadzaliński i Marcin Rychter.

 Zadaniem każdej szkoły stało się zaprezentowanie siebie samych- uczniowie nagrywali filmy prezentujące ich samych oraz rodziny, przyjaciół i domowe zwierzaki oraz przygotowanie informacji i zdjęć swojej  szkoły, drogi do szkoły oraz  okolicy. Przygotowane zostały przykładowe plany lekcji, zasady i regulaminy panujące w szkołach. Poznawaliśmy też swoje systemy edukacjii poszczególne etapy szkolne, a także poszczególne stopnie szkolne. Uczniowie zastanawiali się, co podoba im się  w szkole, dzielili się informacjami o swoich pasjach, ulubionych książkach, bohaterach literackich,  muzyce, sporcie, formach spędzania wolnego czasu. W trakcie pracy uczniowie nieco się rozmarzyli i podzielili się swoimi wizjami idealnej szkoły. Wszelkie informacje przygotowywane były w formie plansz, rysunków, wykresów, opisów i zdjęć.Ze wszystkich przygotowanych materiałów powstała prezentacja, którą zwieńczyły pozdrowienia dla kolegów i koleżanek ze szkół partnerskich i życzenia udanych wakacji , jak też kolejnego roku szkolnego.

Niektóre zadania projektu przygotowywane były w parach, indywidualnie, a inne przez wszystkich członków grupy razem. Wspólną pracę częściowo wykonywaną w domu, a częściowo w szkole uczniowie umilali sobie słodkim poczęstunkiem.

 Oprócz wykonania konkretnych zadań projektowych, wymagających umiejętności posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie oraz umiejętności informatycznych uczniowie musieli nauczyć się współpracy - odpowiedzialności za swoją część zadania, dzielenia solidarnie zadań, które sprawiały więcej trudności, dotrzymywania słowa, przekonywania do swoich pomysłów, ustępowania i sztuki kompromisu. To bardzo cenne życiowe umiejętności!

 

Jacy jesteśmy ?- uczniowie naszej szkoły w statystyce- opiekunem projektu była pani Małgorzata Komorowska. W projekcie brało udział 18 uczniów z klasy 2a. W celu zebrania informacji na temat swoich koleżanek i kolegów uczestnicy projektu musieli ułożyć ankietę, która była narzędziem badawczym, przeprowadzić ją wśród uczniów klas 6 i 7 szkoły podstawowej i II i III oddziałów gimnazjalnych, policzyć uzyskane dane, graficznie przedstawić wyniki za pomocą tabel ,diagramów i wykresów. Podczas Dnia Projektu uczniowie zaprezentowali swoje prezentacje multimedialne na temat wyglądu zewnętrznego, zainteresowań, spędzania wolnego czasu, sposobu odżywiania, planów na przyszłość swoich koleżanek i kolegów.

I tak statystyczny uczeń naszej szkoły ma na imię Julia lub Kuba,urodził się w maju, ma niebieskie oczy, średni wzrost, nosi T-shirt i jeansy, słucha rapu ,czas wolny spędza ze znajomymi, ostatnio przeczytał “Latarnika”, uprawia sport, lubi lekcje w-f, uwielbia grać w gry komputerowe, codziennie korzysta z Facebooka, ma psa, brata lub siostrę, najbardziej ze słodyczy lubi czekoladę, lubi pizzę, nie lubi sushi, chce mieć prawo jazdy, mieszkać w mieście, mieć wyższe wykształcenie i dwoje dzieci.

JEST SUPER!!!!

 

Opiekunowie projektów edukacyjnych:

Bogumiła Kułakowska, Małgorzata Komorowska, Artur Matuszewski

Czytaj więcej o: 12 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Projektu

Mogiła pilotów

2018-06-24
Powiększ zdjęcie

Przed wakacjami uczniowie naszej szkoły wyczyścili mogiłę pilotów. Po umyciu pomnika, uporządkowaniu zniczy, zapalili lampki oraz chwilą ciszy uczcili bohaterskich żołnierzy.

Czytaj więcej o: Mogiła pilotów

Piknik Rodzinny

2018-06-19
Powiększ zdjęcie