Kalendarium

Wtorek, 2020-09-22

Imieniny: Maury, Milany

Statystyki

  • Odwiedziny: 247431
  • Do końca roku: 100 dni
  • Do wakacji: 276 dni
Jesteś tutaj: Start / Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Artykuły

Oobchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

2018-11-04
Powiększ zdjęcie

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wraz z opiekunem, p. Mariolą Myśliwiec, brali udział w miejskich obchodach 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

4 listopada uczestniczyliśmy  w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem ks. abp Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.

Czytaj więcej o: Oobchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Wybory do Samorządu Uczniowskiego z Dnia Patronek 31.10.2018.

2018-11-08
Powiększ zdjęcie

Dnia 31 października 2018 r. odbyło się Święto Szkoły, czyli uroczystość Patronek szkół Marii Dąbrowskiej i Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej .Ten dzień podzielony był na część oficjalną  i artystyczną. W części oficjalnej zapoznaliśmy się z ceremoniałem szkoły  oraz życiorysami naszych patronek. Następną częścią naszej uroczystości były wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj więcej o: Wybory do Samorządu Uczniowskiego z Dnia Patronek 31.10.2018.

„Wigilia z Polakami na Wileńszczyźnie”

2018-02-26
Powiększ zdjęcie

W miesiącu grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej „Wigilia z Polakami na Wileńszczyźnie” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „KRESY” w Częstochowie, która oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej.

W tym roku akcja dotyczyła polskich rodzin w gminach Kowalczuki, Jaszuny i Mickuny oraz parafian z  kościoła w Nowej Wilejce. Koordynatorem projektu był proboszcz parafii NMP w Częstochowie, ks. Ryszard Umański. Akcja była prowadzona pod patronatem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa, Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie.

Uczniowie naszej szkoły przekazali polskim uczniom na Wileńszczyźnie artykuły szkolne i słodycze.

           Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca!

 

 

Czytaj więcej o: „Wigilia z Polakami na Wileńszczyźnie”

Święto Patrona

2017-11-21
Powiększ zdjęcie

15 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Częstochowie odbyła sie uroczystość poswięcona Patronkom Szkoły : Marii Dąbrowskiej i Marii Pawlikowskiej -Jasnorzewskiej. Świeto Szkoły podzieliliśmy na dwie części : oficjalna i humorystyczną . W części oficjalnej przedstawiliśmy Ceremoniał Szkoły oraz biografie naszych Patronek. Następnie odbyły sie wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została: Natalia Rychter z kl. III A gimn., zastępcą : Patryk Popczyk z kl. III B gimn., skarbnikiem : Przemysław Zięba z kl. VI A , oraz sekretarz : Maksymilian Słomczyński z kl. VII B. W części humorystycznej klasy od 0 do 4 bawiły się : "Burzą Kolorów". Każda klasa w wylosowanym wcześniej kolorze przebierała się, wymyślała nazwę, hasło, jadlospis, herb, mapę oraz zaspiewała piosenkę. Pomysłów było mnóstwo co można zobaczyc na zdjęciach. Po poczęsunku, odbyło się przedstawienie skeczy i kabaretów. Zabawa była świetna , a kabarety super przygotowane.

Czytaj więcej o: Święto Patrona

Wszystkich Świętych

2018-02-21
Powiększ zdjęcie

Jak co roku, z okazji „Wszystkich Świętych” przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami złożyli kwiaty i zapalili znicze na miejscu pamięci „10 Zakładników” , znajdującym się w dzielnicy Gnaszyn.

Chwilą ciszy uczcili pamięć osób, które zginęły w tym miejscu podczas II wojny Światowej.

Czytaj więcej o: Wszystkich Świętych

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

2018-02-21

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego 2017 /2018

2018-02-21