Czwartek, 2018-05-24

Szkoły partnerskie

Projekt eTwinning

2018-02-18

Na początku stycznia 2018 roku w ramach projektu eTwinning nauczyciele j. angielskiego pani Justyna Węglowska oraz pani Patrycja Grabarczyk-Wąsińska nawiązały współpracę zagraniczną ze szkołą w Turcji. Nasz projekt nosi tytuł „Let’s be friends”, a udział w nim biorą uczniowie klas szóstych. Celem projektu jest rozwijanie w naturalnym, szerokim środowisku wielu różnych kompetencji: językowych, interkulturowych i technicznych poprzez pisanie maili, tworzenie prezentacji multimedialnych jak również krótkich filmów.

W trakcie trwania projektu nasze dzieci będą uczyć się rozpoznawania podobieństw i różnic kulturowych oraz ich akceptacji, a wiedza o kulturze partnera w eTwinning i doświadczenia interkulturowe zdobyte w projekcie zbudują ogólną postawę otwarcia i tolerancji wobec innych kultur.

Czytaj więcej o: Projekt eTwinning