Kalendarium

Środa, 2019-01-16

Imieniny: Mascelego, Walerii

Statystyki

  • Odwiedziny: 68710
  • Do końca roku: 349 dni
  • Do wakacji: 156 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na naszej stronie.

 

Artykuły

Przytul książkę na Święta

2018-12-17
Powiększ zdjęcie

Biblioteka szkolna ogłasza akcję „Przytul książkę na Święta”. Zapraszamy wszystkich do biblioteki i zachęcamy do wypożyczenia książek na czas Świąt i Nowego Roku!

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/202

2018-12-12
Powiększ zdjęcie

Więcej informacji w zakładce Doradztwo zawodowe

 

 

Szkolny Konkurs Literacki "A to Polska właśnie!"

2018-11-29
Powiększ zdjęcie

W listopadzie pani Anna Bednarek oraz pani Agnieszka Dumańska zorganizowały Szkolny Konkurs Literacki "A to Polska właśnie!" na najpiękniejszy wiersz o tematyce patriotycznej. Najlepszymi poetami okazali się:

I miejsce - Gaja Czech
II miejsce - Klaudia Wójcik
III miejsce - Jakub Ociepa

Nauczyciel na MEDAL 2018

2018-11-26
Powiększ zdjęcie

Dnia 23 listopada 2018 roku odbyło się podsumowanie Plebiscytu „NAUCZYCIEL  NA  MEDAL  2018”. Plebiscyt  został zorganizowany przez Dziennik Zachodni. Honorowy Patronat nad nim odjął  Marszałek Województwa Ślaskiego. Uroczysta gala wręczenia medali, dyplomów i nagród odbyła się w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Galę uświetnił koncert „Dni, których jeszcze nie znamy”.

Dla Niepodległej

2018-11-21
Powiększ zdjęcie

W historii Polski, tak się składa,

Był kiedyś ponad wiek niewoli;

Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

By przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze dla Polaka,

pozostał Dniem Niepodległości.

              /M. Brykczyński, 11 listopada/

100- lecie Odzyskania Niepodległości

2018-11-14
Powiększ zdjęcie

„My  mamy szczęście,
że w tym momencie
żyć nam przyszło
w kraju nad Wisłą,
My  mamy szczęście”.

Tymi słowami piosenki młodzież  naszej szkoły zakończyła uroczystą akademię z okazji 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jesteśmy szczęśliwi żyjąc w wolnym kraju, ale nie zawsze tak było.

Oobchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

2018-11-04
Powiększ zdjęcie

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wraz z opiekunem, p. Mariolą Myśliwiec, brali udział w miejskich obchodach 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

4 listopada uczestniczyliśmy  w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem ks. abp Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poetyckie Krajobrazy"

2018-11-01
Powiększ zdjęcie

25 października 2018 roku Gaja Czech wzięła udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Poetyckie Krajobrazy". Odbył się on w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie. Nasza uczennica pięknie i przejmująco wyrecytowała wiersz Zbigniewa Herberta pt. „U wrót doliny”.

Ludzka pamięć to prawdziwy skarbiec

2018-10-31
Powiększ zdjęcie

Zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny sprawiają, że częściej pojawiamy się na cmentarzach, porządkujemy groby oraz myślimy o naszych bliskich, którzy odeszli. Uczniowie, aby uczcić pamięć poległych pilotów polskich i radzieckich, którzy spoczywają w mogile na cmentarzu parafialnym w Gnaszynie, uporządkowali dzisiaj grób żołnierzy oraz zapalili znicze.

Pamiętamy…

 

 

Byliśmy na Targach Książki!

2018-10-31
Powiększ zdjęcie

Hala Expo w Krakowie gościła w dniach 25 – 28 października tłumy miłośników literatury. W piątek przybyła tam także silna grupa bibliotekarzy i uczniów z Częstochowy. Wśród nich były przedstawicielki naszej szkoły – Ania Kożuch i Gaja Czech z klasy 8 A pod opieką pani Agnieszki Dumańskiej.