Środa, 2019-11-20

Imieniny: Anatola, Edyty

4 października - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny.

Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody tego dnia.

W piątek od rana uczennice klasy 6a zachęcały rodziców wchodzących do szkoły, aby sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia.

Na lekcjach matematyki poszczególne klasy rozwiązywały gry dydaktyczne pod hasłem: “Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia” . Uczniowie wykonywali również plakaty

i układali hasła  promujące Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Na wyróżnienie  zasługuje hasło klasy 7a: TABLICZKĘ MNOŻENIA KAŻDY ZNA. MAŁY I DUŻY,  TY I JA”.

Dla chętnych uczniów klas III- VIII oraz , nauczycieli i pracowników szkoły odbyły się egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Najwięcej procentowo uczniów, którzy pomyślnie zdali egzamin było w klasach 6a i 7b.

Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymało 92 uczniów oraz 23 osoby dorosłe.

Gratulujemy Wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia.

Dzień ten dostarczył nam wielu wrażeń, emocji i dobrej zabawy.

Dziękuję uczennicom klasy 5b i 6a  za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu akcji.

Koordynator

Małgorzata Komorowska