Środa, 2019-11-20

Imieniny: Anatola, Edyty

XXVI Rajd Oddziałowy „Powitanie Szkoły”

Jak co roku na początku września witamy nowy rok szkolny. Tak było i tym razem.

Dnia 7 września 2019 roku młodzi turyści z Częstochowy ruszyli na trasy turystyczne. Jedni wędrowali swoimi drogami, inni wybrali drogę, którą przygotowali organizatorzy czyli SKKT „STOKROTKA”.

Trasa prowadzona przez Kasię i Adriana pod bacznym okiem pań Magdaleny Głowackiej, Patrycji Grabarczyk – Wąsińskiej, Justyny Węglowskiej oraz Anny Banasik wiodła z Blachowni z okolic Urzędu Miasta przez pola, łąki i lasy na Cisie do Źródełka Św. Huberta a dalej w rejon Kościoła na Błaszczykach. Po przejściu 10 km wszyscy zmęczeni i zadowoleni wrócili do naszej szkoły, gdzie  przygotowano dla nich niespodzianki.

Czekały na nich:

1. ognisko z kiełbaskami, którym opiekował się Kuba, Adam i Jakub pod bacznym okiem pana Marcina Hurasa,

2. przepyszna herbatka wydawana przez Julię,

3. ponadczasowa loteria – losy były sprzedawana przez Kamilę i Wiktorię, a fanty wydawali Damian i Paweł,

4. kronika, w której każdy turystka mógł złożyć swój podpis – kronika opiekowały się Julia, Julia

i Kinga,

5. konkurs plastyczny „Wspomnienia z Wakacji 2019” poprowadzony przez panią Katarzynę Małasiewicz,

6. konkurs wiedzowy „Czy na pewno to wiem?” - przygotowany i poprowadzony przez panią Małgorzatę Czech,

7. konkursy sprawnościowe „Czy mamy kondycję po wakacjach?” - przygotowane i poprowadzone przez panie Magdalenę Głowacką i Annę Banasik,

8. pyszna herbatka i coś słodkiego dla pań nieopiekujących  się poszczególnymi grupami.

Nad wszystkim i wszystkimi czuwała jak zawsze Agata Niemiec – współorganizatorka rajdu.

Naszej pracy bacznie przyglądał się już po raz XXVI prezes ROP PTTK w Częstochowie pan Lach Tota.

Opiekunka SKKT „STOKROTKA” AGATA  NIEMIEC  serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pani Karolinie za pomoc w organizacji XXVI Rajdu

„Powitanie Szkoły”   :- ))))))

PS. Jeśli chcecie się dowiedzieć, czy było fajnie, należy zapytać osoby obecne podczas rajdu !!!