Środa, 2019-11-20

Imieniny: Anatola, Edyty

Jesteś tutaj: Start / Biblioteka / Wybory Książek

Wybory Książek

Tuż przed akcją czytelniczą „Jak nie czytam, jak czytam”, 31 maja 2019 roku, w naszej szkole odbyły się Wybory Książek. Wszyscy uczniowie mogli oddać głos na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania.

Zostali poproszeni o wpisanie tytułów trzech ulubionych książek, które przeczytali w ostatnich dwóch latach i które poleciliby znajomym. Wypełnione karty wrzucano do urny wyborczej, którą zawiadywała Komisja Wyborcza złożona z uczniów kl. III a i III b gimnazjum: Klaudii Ciszewskiej, Agaty Kożuch oraz Dawida Polańskiego, pod opieką pani Anny Zienkiewicz.

Uczniowie głosowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III (oczywiście z pomocą rodziców i pań wychowawczyń), klasy IV – VI i klasy VII – VIII i III gimnazjum.

Wyniki Wyborów Książek zostały ogłoszone przez panie Annę Zienkiewicz i Agnieszkę Dumańską podczas akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Listy z wybranymi w poszczególnych kategoriach wiekowych książkami zostały wyeksponowane w obydwu budynkach szkolnych.