Z książką… w dorosły świat – moja przyszłość, moje wybory życiowe

25 lutego klasa VIII a uczestniczyła w zajęciach biblioterapeutycznych z elementami doradztwa zawodowego w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Częstochowie.

Zajęcia prowadzone metodą warsztatową miały na celu rozbudzenie myślenia o swojej przyszłości zawodowej, a szczególnie zwrócenie uwagi uczniów na trafne podejmowanie decyzji edukacyjno - zawodowych oraz aktywne poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: kim jestem i kim chcę być?

Zajęcia okazały się dla uczniów klasy VIII a bardzo przydatne. Pomogły im zajrzeć w głąb siebie, lepiej poznać swoje zasoby, ocenić możliwości. Uświadomili sobie, jak ważne w wyborze właściwego zawodu są zainteresowania, pasje i predyspozycje, mocne i słabe strony. Poznali czynniki, które mogą mieć wpływ na ich przyszłe decyzje. Uświadomili sobie, jak ważny jest odpowiedzialny wybór dotyczący przyszłości osobistej, zawodowej i społecznej.

Panie prowadzące zajęcia pochwaliły naszych uczniów za kulturę osobistą, dojrzałość
i zaangażowanie.