W bieżącym roku nasza szkoła już drugi raz realizowała projekt językowy „Intensive English Project” z angielską szkołą „Speak.Up School of English”.

Od 17 lutego do 20 lutego nauczyciele z Wielkiej Brytanii prowadzili z naszymi uczniami zajęcia w języku angielskim. Głównym pomysłodawcą i wykonawcą projektu był pan Sławek Bejm, absolwent naszej szkoły, nauczyciel i właściciel szkół językowych w Wielkiej Brytanii. Za organizację projektu w naszej szkole odpowiedzialne były panie: Patrycja Grabarczyk –Wąsińska i Justyna Węglowska.

Najważniejszym założeniem projektu było zmotywowanie naszych uczniów do nauki języka angielskiego oraz unaocznienie potrzeby znajomości języka obcego w dzisiejszych czasach. Ponadto projekt przyczynił się do wzrostu samooceny i  motywacji wśród naszych uczniów, co mamy nadzieję zaowocuje  w przyszłości. W projekcie uczestniczyło 188 uczniów, a w trakcie jego trwania angielscy trenerzy przeprowadzili  60 godzin lekcyjnych, podczas których nasi uczniowie mieli możliwość osłuchania się z się żywym, naturalnym, codziennym językiem angielskim oraz poznania kultury i zwyczajów gości z Wielkiej Brytanii. Uczniowie musieli przestawić się na myślenie w innym języku prowadząc spontaniczny dialog i bardzo szybko przekonując się, że  ważniejsza stała się komunikatywność i płynność niż poprawność gramatyczna. W trakcie trwania projektu, po każdej lekcji uczniowie otrzymywali punkty za zaangażowanie i aktywność oraz umiejętności językowe.

Projekt zakończył się ceremonią, która odbyła się 20 lutego, w trakcie której nastąpiło podsumowanie oraz wręczenie wszystkim uczniom certyfikatów uczestnictwa w  projekcie. Ponadto, osoby, które wykazały się największą aktywnością i umiejętnościami językowymi otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wyróżnieni uczniowie to:

Julia Cichecka – klasa 3a

Maja Strzelczyk– klasa 3b

Aleksandra Rzońca – klasa 4

Alicja Glińska – klasa 5a

Wiktor Brożyna – klasa 5b

Lena Grzesiak – klasa 6a

Bartłomiej Patyk – klasa 6b

Szymon Radwański – klasa 7a

Maciej Wawrzyczek – klasa 7b

Kacper Namysł – klasa 8a

Marek Wiśniowski – klasa 8b

Zwyciężyła klasa 5b, która  otrzymała certyfikat potwierdzający wygraną oraz nagrodę dla szkoły, projektor multimedialny, którego sponsorem był Pan Sawek Bejm.

W trakcie ceremonii nasi anoglojęzycznymi trenerzy podzielili się również swoimi wrażeniami z przeprowadzonych zajęć i pobytu w Polsce. Na koniec uczniowie mieli możliwość  zrobienia  sobie pamiątkowych zdjęć z gośćmi.

Chcielibyśmy jeszcze raz złożyć serdeczne podziękowania panu Sławkowi Bejmowi za wszystko co zrobił dla naszej szkoły, za jego wielkie serce i ogromne poświęcenie na rzecz projektu, którego organizacja wymagała znacznego nakładu pracy. Z całego serca dziękujemy też nauczycielom, którzy zdecydowali się poświęcić swój czas okazując bezinteresowne zaangażowanie na rzecz  projektu:  Pani Rebecce Percival, Pani  Marii Stevens, Pani Julii Frasineanu, Panu Kamilowi Rosińskiemu, ponownie Panu Sławkowi Bejmowi, jak również, asystentowi trenerów i managerowi projektu Pani Mihealii Frasineanu.

Dziękujemy również  uczniom i rodzicom szczególnie  zaangażowanym i wspierających nas w organizacji tego niezapomnianego dla wszystkich przedsięwzięcia.