Wybory do Samorządu Uczniowskiego z Dnia Patronek 31.10.2018.

Dnia 31 października 2018 r. odbyło się Święto Szkoły, czyli uroczystość Patronek szkół Marii Dąbrowskiej i Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej .Ten dzień podzielony był na część oficjalną  i artystyczną. W części oficjalnej zapoznaliśmy się z ceremoniałem szkoły  oraz życiorysami naszych patronek. Następną częścią naszej uroczystości były wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Przewodnicząca szkoły została : URSZULA DUDEK z klasy III A gimnazjum , zastępcą KACPER RENG z klasy 8b, skarbnikiem PRZEMYSŁAW ZIĘBA z klasy 7a, a sekretarzem OSKAR GALAS z klasy 7a .

W tym dniu miało również miejsce spotkanie z rodzicem z pasją, z Panem Pawłem  Rengiem   pt. „ Wspinaczka – Moja Pasja”.  Była to nietuzinkowa, ciekawa prezentacja zdjęć,  bogata w opowieści z górskich szlaków.  Pan Reng wraz z kolegą postanowił zmierzyć się z najtrudniejszą do zdobycia alpejską górą Matterhorn. Dla nas ten wspólnie spędzony czas był lekcją geografii w praktyce.

Każda klasa przygotowała  ciasto w barwach narodowych. Przy degustacji ciast, ciasteczek oraz deserów biało– czerwonych przystąpiliśmy do kolejnego zadania. Odbył się konkurs na najdłuższy łańcuch  biało– czerwony : wygrała klasa 6a - 144 m,  następnie 5b – 120 m i kl. 7b-  98 m. Również uczniowie naszych klas wykonali piękne  plakaty na 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które prezentowali Społeczności Uczniowskiej, a następnie udekorowali swoje sale lekcyjne.

Każdy uczeń czeka na Dzień Patrona Szkoły. To czas na dobrą zabawę i pogłębianie więzi.