Świętujmy 100-lecie niepodległości Polski!

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych,
Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to ważna rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie w działania edukacyjne na rzecz uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości i zachęcam do kontynuowania Państwa aktywności w tym zakresie.

Na stronie internetowej www.men.gov.pl przygotowaliśmy specjalną zakładkę poświęconą inicjatywom rocznicowym. Będziemy na niej na bieżąco aktualizować działania ministerstwa, jednostek podległych i kuratoriów oświaty. Zachęcam do obserwowania naszych inicjatyw.

Świętujmy razem 100-lecie niepodległości Polski!

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej